Wykonawcy:

  • Conrad Zwicky - organy/Szwajcaria,
  • Chór Akademii Morskiej w Szczecinie
  • Sylwia Fabiańczyk-Makuch - dyrygent

 

W programie:

Johann Sebastian Bach

(1685–1750)

- Preludium Es-dur BWV 552

 

 

- Kantata Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit (Actus tragicus) BWV 106

Sonatina (Adagio)

 

- Fuga Es-dur BWV 552

Josef Gabriel Rheinberger

(1839–1901)

- IV sonata organowa a-moll op. 98

Intermezzo. Andantino

Louis James Alfréd Lefébure-Wély

(1817–1869)

- Boléro de Concert op. 166

 

wyk. C. Zwicky

Marcin Obuchowski

 

- Ave Maria

Piotr Jańczak

(1972)

- Ave Maris Stella

Marek Jasiński

(1949–2010)

- Psalm 107

Timothy Sarsany

(1966)

- Salve Mater Misericordiae 

Z. Randall Stroope

(1953)

- Caritas et amor

Moses Hogan

(19572003)

- Battle of Jericho

opr. Alice Parker i Robert Shaw

- My God is a Rock

 

wyk. Chór

S. Fabiańczyk-Makuch

 

Noty biograficzne:

Conrad Zwicky studia w zakresie gry na organach i altówce odbył w Bazylei (Szwajcaria). Po studiach wykładał w Konserwatorium w Lucernie. Od 1972 jako altowiolista pełnił funkcję koncertmistrza w Tonhalle-Orchester Zürich. W latach następnych prowadził działalność jako koncertujący organista, altowiolista, klawesynista i dyrygent. Jako solista i kameralista koncertował w Europie, Ameryce i Azji, zajmuje się też działalnością kompozytorską. Jego Etiudy orkiestrowe (1992) były wykonywane na festiwalach międzynarodowych, m.in. na Festiwalu Wiosennym w Budapeszcie i Festival de Santander (Hiszpania). Prawykonanie jego koncertu kontrabasowego miało miejsce w 2011 w Kołobrzegu, następnie w Koszalinie i w Korei Południowej. Od wielu lat kieruje też cyklem koncertów Musik in Zürich, prowadzi też wydawnictwo nutowe i studio nagrań.

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie istnieje 14 lat. Repertuar chóru jest niezwykle barwny i różnorodny – zawiera zarówno klasyczną literaturę chóralną, jak i muzykę popularną w oryginalnych aranżacjach. Zespół często eksperymentuje, łącząc klasyczne brzmienia chóralne z rozmaitymi nurtami i stylami muzycznymi. Chór jest pomysłodawcą projektu Wspólne brzmienia, który rokrocznie przyciąga rzesze fanów. Tylko przez ostatnie 7 lat chór zdobył ponad 40 głównych nagród festiwalowych, w tym 8 Grand Prix i 15 Złotych Medali zdobytych na najważniejszych konkursach krajowych i międzynarodowych. Zespół odwiedził już około 15 krajów świata, współpracował z wybitnymi artystami (K. Dębski, H. Seroka, Z. Wodecki), wydał trzy płyty CD.

Sylwia Fabiańczyk-Makuch jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (filia w Szczecinie). Tytuł doktora uzyskała w 2011 na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Na swoim koncie ma nagrody indywidualne dla najlepszego dyrygenta festiwalu (Chełmno, Głogów, Praga, Bratysława), za swoje osiągnięcia artystyczne została nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Rektora Akademii Morskiej w Szczecinie. Zatrudniona jest na stanowisku adiunkta w Akademii Sztuki w Szczecinie oraz na Akademii Morskiej, kierując uczelnianym chórem. W 2015 roku założyła kilkunastoosobowy zespół wokalny Pomerania Singers.

 

 

 

Opracowanie programu:

Eugeniusz Kus

Andrzej Wątorski

Adres

ul. Św. Jakuba Ap. 1, 
70-543 Szczecin

Telefon

+48 91 433 77 70

E-mail

biuro @ katedra.szczecin.pl